Лакування підлоги в Києві

Частина 1. Який лак краще?

Давайте розберемося, який лак для паркету кращий, і яким чином його потрібно вибирати. Спочатку варто уточнити, які види лаків можна знайти на сучасному ринку будматеріалів.

У таблиці наведено дані випробування, найбільш відомих марок лаку, на зносостійкість.

Випробування проводилися за Taber abrasion, SIS 923509. Суть випробування в наступному:

Обертаються абразивні ролики по поверхні покриті лаком, кількість мікро-пилу лаку визначається в міліграмах на 100 оборотів.

Такі випробування проводять більшість відомих виробників паркетних лаків і дані вносять до технологічної карти.

Чим менше мг/100 об. , тим міцніше лак.

Дані заносяться в докладну інструкцію лаку, і споживач може подивитися чи дізнатися у продавця наскільки міцний той чи інший лак.

Так само важлива кількість сухого залишку в лаках, чим вища частка у відсотковому співвідношенні, тим краще.

Назва
фірми та
марка лаку
Міцність лаку
Taber abrasion,
SIS 923509, мг/100об.
Доля
сухого
залишку
Приблизний
час висихання
кожного шару
Джерела даних,
офіційний сайт
виробника
Arboritec Compo 1,4 мг 33% 30 – 60 хв.  arboritec.com
Arboritec Standart 5,5 – 6,0 мг 33% 30 – 60 хв. arboritec.com
Arboritec Roller/Brush 32% 20 – 40 хв. arboritec.com
Arboritec Eco Logic 4,5 мг  30% 30 – 60 хв. arboritec.com
Arboritec Classic+ 3,4 мг 32% 30 – 60 хв. arboritec.com
Arboritec Eco Titan 3,5 мг 32% 20 – 40 хв. arboritec.com
Arboritec Compo Avenue 1,1 мг 32% 30 – 60 хв. arboritec.com
Arboritec Genuine 3,5 – 4 мг 38% 30 – 60 хв. arboritec.com
Arboritec DIY 6 мг 28% 20 – 40 хв. arboritec.com
Arboritec Select 3,5 – 4,5 мг 34% 30 – 60 хв. arboritec.com
Arboritec Unic 3,5 – 4,5 мг 33% 30 – 60 хв. arboritec.com
Arboritec UVElite близько 0,7 мг 30% 20 – 40 хв. arboritec.com
Arboritec First Coat 31% 30 – 60 хв. arboritec.com

Передусім, лаки можна розділити на ті, які створені на основі розчинників (наприклад, на уайт-спірит) і лаки, виготовлені на водній основі, що означає, розчинні водою (зверніть увагу, що після висихання лак з водою не взаємодіє, відповідно, не стирається). Третій вид — це кислотні лаки, наприклад, відомий «Новомосковський», що виготовляється з часів Радянського Союзу, і сучасніші, які використовуються вже рідше, оскільки відрізняються високою токсичністю та досить сильним пожовтінням у процесі експлуатації.

Лаки на розчинниках, їх ще часто називають поліуретановими, більше підходять тим, кому до вподоби підлога з високоглянцевим блиском, досягти такого ефекту лаком на водній основі практично неможливо. Мінуси цього засобу:

  • тривалість висихання, кожен шар повинен підсихати не менше 4 годин, а в ідеалі — до 24 годин;
  • вигоряє (жовкне) з часом;
  • містить алергени.

Позитивні сторони лаків на розчинниках: високий рівень глянцю та невисока ціна.

Частина всесвітньо відомих фірм, наприклад, Bona зі Швеції, вже давно вирішили зупинити виробництво лаків на розчинниках і не дарма.

За Європейськими стандартами такі засоби для паркету вважаються шкідливими для здоров'я людини.

3circle-lak

Лаки на водній основі бувають однокомпонентними та двокомпонентними. Однокомпонентний лак найчастіше застосовують у приміщеннях, де навантаження на паркет досить помірні – у кімнатах квартир. Двокомпонентний лак необхідний у приміщеннях, де навантаження на паркет можна назвати високими, наприклад, у коридорі, кухні, школі, офісі, дитячому садку тощо. Втім, якщо у вас знайдуться кошти, ви можете покрити паркет двокомпонентним лаком у спальні або інших житлових кімнатах, це тільки збільшить термін експлуатації покриття для підлоги.

Часто люди припускають, що якщо «водний» лак легко змивається за допомогою води. Це помилка, вміст води у лаку вважається великим досягненням у паркетній хімії! Після висихання лаку вся вода випаровується, а покриття набуває високої міцності. Такий лак не лише водою, а й іншими видами побутової хімії, а деякі типи водорозчинних лаків та агресивної хімії відмити буде неможливо. Зняти покриття для укладання нового можна лише за допомогою шліфування.

Плюсами водного лака можно назвать:

  • низька токсичність;
  • швидке висихання (3 – 4 шари наносяться протягом дня);
  • відсутність алергенів;
  • відсутність запаху;
  • відсутність жовтизни, яка зазвичай проявляється згодом;
  • збереження структури дерева (ефект деревини, непокритою засобами);
  • висока міцність (при однаковому витраті лаку на водній основі та лаку на розчинниках).

Мінус водного лаку: його вартість вища, ніж у лаку на розчинниках. Для досягнення глянсового ефекту потрібно більше покриттів глянцевим лаком.

Наступним питанням у виборі лаку для паркету є його ціна. Спростимо завдання, перераховуючи ціну з розрахунку за 1 літр.
Лаки на розчинниках на початок 2011р. мають вартість від 30 грн. до 60 грн. за 1 літр.

Давайте зупинімося докладніше на водному лаку. У його виробників розкид цін коштом дуже великий. На сьогодні найдешевший лак вважається лак вітчизняного виробництва. Його можна придбати приблизно за 85 грн./1 літр (за упаковку 4 літри заплатимо 350 грн.). Підлогове покриття такого роду прослужить кілька років, щоправда, існує зауваження, що вода (розлита на підлогу, наприклад) проходить крізь паркет і деревина змінює свій колір. Незважаючи на це, вітчизняні лаки на водній основі мають великий попит серед споживачів. Середня ціна на водорозчинний лак виробництва Англії, Америки, Прибалтики чи Німеччини складає 110 грн. за 1 літр. (550 грн. за 5 літрову ємність). До речі, при тришаровому нанесенні подібний лак може прослужити близько 4 – 7 років.

Лаки, що мають виняткову якість, випускають фірми, що спеціалізуються виключно на паркетній професійній хімії. Подібні лаки зазвичай не можна купити в будівельних супермаркетах, їх реалізують компанії, що займаються покриттям для підлоги. Світові лідери-виробники — це Arboritec (Швеція), Loba (Німеччина) тощо.

В останні роки італійці виявилися попереду висококласними виробниками засобів для паркету. Великий асортимент лаків італійського виробництва дозволили Італії завоювати країни Європейського Союзу. Вартість однокомпонентного лаку вищої якості складає 150 грн. за 1 літр (середня вартість 600 - 940 грн. за 5 літрову ємність). Такий лак прослужить щонайменше 10 років. На двокомпонентний лак – від 190 грн за 1 літр (в середньому 120 євро за 5 літрів). Двокомпонентні лаки розраховані служити не менше 15 років у звичайній квартирі та до 10 років в офісних чи інших приміщеннях службового типу.

Дуже важливо пам'ятати, що якщо вам принесуть лак у роздрукованій банку за вартістю, яка набагато нижча за ринкову, можна бути впевненим, що лак або прострочений, або у банку з-під дорогого кошти залитий дешевий, низькоякісний лак. Варто контролювати це питання, воно сьогодні дуже актуальне! Дата виготовлення будь-якого лаку, особливо професійного, повинна вказуватися безпосередньо на банку або пластиковій упаковці.

Частина 2. Покриття олією

Комплекс

з маслом (Швеція)
350 грн м2 — під ключ!

Комплекс

масло + твердий віск
Arboritec Hard Wax Oil
550 грн м2 - під ключ!

Покриття олією паркету або дошки вимагає дуже ретельної підготовки, щоб підлога виглядала натурально та благородно. Обов'язкова умова для нанесення олії - це шліфування двома машинами: барабанної та плоскошліфувальної (дискової).
Тонування підлоги та нанесення олії - це один з головних напрямків у нашій роботі. Але не всяким матеріалом ми візьмемося працювати, оскільки за багаторічний досвід можна сказати, якій фірмі масло або тон наноситиметься однорідно, виглядатиме природно і служитиме довго.

Під свою відповідальність ми беремося використовувати масло найбільшого у світі виробника Arboritec (Швеція), масло з твердим воском Arboritec - Hard Wax Oil (Хард Вакс Оіл). Саме це масло, на нашу думку, відмінно зберігає деревину, красиво та природно виглядає. Крім того, що глибоко проникає в дерево, твердне через добу і створює міцну поверхню.

Якщо ви хочете додати тон підлоги, то ідеальним варіантом буде нанесення тонування Арборітек Стеїн + нанесення масло-віск Арборітек "Хард Вакс Оіл".

3circle-lak1

Паркет, оброблений олією, - це відмінний вибір для шанувальників того, що створено самою природою.
Покриття олією зберігає природний вигляд та характер деревини. Красива шовковиста поверхня випромінює тепло та затишок, відмінно поєднуючись з будь-якими меблями.

Підлога або дошка, покрита маслом, одразу готові до експлуатації. Догляд за такою статтю неймовірно простий. Для повсякденного прибирання достатньо скористатися пилососом та вологою, добре віджатою ганчіркою. Також можна придбати засоби догляду, спеціально розроблені для підлог з масляним покриттям.

Регулярний дбайливий догляд за підлогою збереже його красу на довгі роки. Залежно від ступеня зношування масляне покриття можна оновити як на всій підлозі, так і локально.